Дортмунд разгроми Фрайбург, Алер отбеляза гол навръх Деня за борба с рака (ВИДЕО)

04 Фев 2023 18:29

Себастиан Алер успя да отбележи първото си попадение с екипа на Борусия Дортмунд навръх Световния ден за борба с рака. Припомняме, че той се възстановяваше дълго време от онкологично заболяване.

Алер беше точен за Дортмунд при домакинската победа с 5:1 над Фрайбург в мач от 19-ия кръг на Първа Бундеслига.

Домакините се оказаха с човек повече в 17-ата минута, след като Килиан Силдилиа беше изгонен за два жълти картона в рамките на минута-две.

В 26-ата минута  Нико Шлотербек откри резултата. Голът дойде след ъглов удар. Гостите изравниха в последните секунди на първата част чрез Лукас Хьолер.

В 48-ата минута Карим Адейеми се разписа след атрактивна асистенция на Джуд Белингам и слалом през защитата на гостите.

Три минути по-късно Алер превърна в попадение с глава центриране на Рафаел Герейро.

В 69-ата Юлиан Брант покачи на 4:1 с далечен изстрел, а след това Джовани Рейна оформи крайното 5:1 в 83-ата минута.

Така Дортмунд записа четвърта поредна победа в първенството и вече има 37 пункта на третото място в класирането. Фрайбург е шести с три пункта по-малко от днешния си съперник.

Резултати и голмайстори от останалите мачове от Бундеслигата, играни по същото време:

Айнтрахт Франкфурт - Херта 3:0 (21' Коло Муани-дузпа 1:0, 28' Коло Муани 2:0, 90+4' Бута 3:0)

Бохум - Хофенхайм 5:2 (22' Хофман 1:0, 30' Фьорстер 2:0, 40' Асано 3:0, 49' Баумгартнер 3:1, 69' Машович 4:1, 77' Дабур 4:2), 83' Брошински 5:2)

Кьолн - Лайпциг 0:0

Унион Берлин - Майнц 05 2:1 (32' Беренс 1:0, 78' Ингвартсен-дузпа 1:1, 84' Сибачу 2:1)