Ювентус с класическа победа над Салернитана

07 Фев 2023 23:55
Ювентус с класическа победа над Салернитана Снимка: БГНЕС

Отборът на Ювентус победи Салернитана с класическото 3:0 като гост в мач от 21-ия кръг на италианската Серия ''А''.

''Бианконерите'' поведоха в 26-ата минута. Душан Влахович вкара първия си гол за Юве от 15 октомври насам. Сърбинът се разписа от дузпа, която беше отсъдена за нарушение срещу Мирети.

В края на първото полувреме Ювентус вече водеше с 0:2. Влахович не успя да уцели добре топката, но тя се озова в Костич, който изпревари вратата и я прати в мрежата.

В 48-ата минута лош пас бе пресечен от Фаджоли, който подаде към Влахович, а сърбинът се разписа за 0:3.

Ювентус записа първа победа в първенството след три поредни мача без успех. Така ''бианконерите'' вече заемат 10-ото място в класирането с актив от 26 точки. В следващия кръг ''бианконерите'' посрещат Фиорентина. Салернитана се намира на 16-ата позиция с 21 точки.