Лудогорец спечели гостуването си на Хебър (ВИДЕО)

18 Мар 2023 16:49

Отборът на Лудогорец победи Хебър като гост с 3:1 в двубой от 24-ия кръг на efbet Лига.

Така разградчани събраха актив от 56 точки и заемат второто място в таблицата. Пазарджиклии са предпоследни с 16 пункта.

Гостите откриха резултата в 22-ата минута. Игор Тиаго пусна към Десподов, който продължи към Пьотровски. Полякът отклони топката към Спас Делев, който прати топката в мрежата на Микулич - 0:1.

В последната редовна минута на първата част домакините изравниха. Лорен Марузин изведе Арсенио Валпорт, който преодоля Серджио Падт с удар в близкия ъгъл - 1:1.

В 70-ата минута ''орлите'' излязоха напред в резултата отново, когато Спас Делев вкара второто си попадение в срещата. Той отбеляза гол с глава.

В добавеното време на срещата Лудогорец стигна до трети гол, с който окончателно подпечата победата си. Вратарят на домакините се включи в нападение, а неговата врата остана празна. ''Орлите'' се справиха с центрирането в наказателното си поле. Топката стигна до Игор Тиаго, който пробяга почти цялото игрище и вкара на празна врата - 1:3.

В следващия кръг Лудогорец приема Ботев Враца, а Хебър посреща Черно море.