Евертън спъна Челси на "Стамфорд Бридж" (ВИДЕО)

18 Мар 2023 21:46

Отборът на Челси не успя да запише трета поредна победа в първенството, след като завърши при резултат 2:2 с Евертън в двубой от 28-ия кръг на Висшата лига на Англия. Срещата се проведе на стадион ''Стамфорд Бридж''.

Така лондочани остават на десетата позиция в класирането с актив от 38 точки. ''Карамелите'' пък са 15-и с 26 пункта.

Домакините откриха резултата в 52-ата минута. Кийн не успя да изчисти добре топката при центриране на Чилуел, кълбото стигна до Феликс, който с шут от границата на наказателното поле отбеляза попадение - 1:0.

В 69-ата минута гостите изравниха. Тарковски засече с глава центриране от ъглов удар на Макнийл, след което Дукуре скочи най-високо и също с глава прехвърли Кепа за 1:1.

Лондончани си върнаха аванса чрез попадение на Кай Хавертц в 76-ата минута от дузпа, която беше отсъдена за нарушение на Тарковски срещу Рийс Джеймс.

В 89-ата минута гостите отново изравниха резултата. Елис Симс нахли отляво и премина с лекота през Кулибали. Кепа направи опит да избие удара му, но не успя да спре топката към вратата - 2:2.

В следващия кръг Челси приема Астън Вила, а Евертън посреща Тотнъм.