Разгром прати Дортмунд на върха (ВИДЕО)

18 Мар 2023 22:07

Отборът на Борусия Дортмунд постигна категоричен успех с 6:1 над гостуващия Кьолн. Срещата между двата тима от 25-ия кръг на Първа Бундеслига се проведе на ''Сигнал Идуна Парк''.

Така ''жълто-черните'' вече са на първа позиция в немския шампионат, тъй като Байерн Мюнхен играе утре срещу Байер Леверкузен. Кьолн пък е 13-и с 27 пункта.

Домакините откриха резултата в 15-ата минута чрез Рафаел Герейро, а две минути по-късно Себастиан Алер покачи на 2:0. Марко Ройс направи резултата 3:0 в 32-ата, а в 36-ата Донийл Мален се разписа за 4:0.

В 41-ата минута Дейви Зелке върна едно попадение за гостите.

В 69-ата минута Себастиан Алер реализира за 5:1, а минута по-късно Ройс отбеляза второто си попадение в срещата.

В следващия кръг Дортмунд гостува на Байерн Мюнхен, а Кьолн приема Мьонхенгладбах.