Левски с лесна победа над Арда насред Кърджали (ВИДЕО)

19 Мар 2023 16:27

Отборът на Левски постигна класически успех в Кърджали над Арда с 3:0 в двубой от 24-ия кръг на Първа лига.

Така столичани записаха трета поредна победа в първенството и вече имат актив от 41 точки. Те заемат четвъртото място във временното класиране. Арда допусна второ поредно поражение в шампионата и се намира на осмото място с 35 пункта.

Левски поведе още в шестата минута на срещата. Уелтон намери Роналдо, който засече топката и я прати в мрежата на Господинов - 0:1.

В 32-ата минута столичани стигнаха до второ попадение. Ивелин Попов отправи удар от дистанция, Рикардиньо протегна крака си и отклони неспасяемо топката във вратата на Арда - 0:2.

Левски стигна до трети гол в началото на втората част. Столичани получиха дузпа за нарушение на Илия Юруков срещу Рикардиньо. Ивелин Попов се нагърби с изпълнението и покачи на 0:3 в полза на Левски.

В следващия кръг Арда гостува на Пирин Благоевград, а Левски приема Локомотив София.