Англия надви Украйна на ''Уембли'' (ВИДЕО)

26 Мар 2023 21:06

Отборът на Англия спечели домакинството си на Украйна в двубой от втория кръг от квалификационна група С за Европейското първенство по футбол през 2024 година. ''Трите лъва'' надделяха над своя съперник с 2:0 на ''Уембли''.

Преди началото на срещата Хари Кейн получи специална Златна обувка. Капитанът на Англия бе удостоен заради това, че преди няколко дни подобри рекорда на Уейн Рууни и стана голмайстор номер 1 в историята на националния отбор на Англия с 54 попадения.

В 37-ата минута Хари Кейн отбеляза 55-ия си гол за националния тим. Той изпревари Караваев и засече от въздуха на далечната греда центриране на Сака - 1:0.

Три минути по-късно Сака удвои аванса на домакините след много хубав изстрел от 22 метра, с който прати топката по красив начин в горния далечен ъгъл.