Унгария нокаутира България само за едно полувреме (ВИДЕО)

27 Мар 2023 20:40

Националният тим на България по футбол загуби гостуването си на Унгария с 0:3. Срещата между двата тима се проведе на ''Пушкаш Арена''. Двата тима премериха сили в двубой от втория кръг на група G от европейските квалификации.

Балинт Вечей откри резултата в седмата минута, пращайки топката в българската мрежа с изстрел отблизо. Доминик Собослай покачи на 2:0 с перфектен удар от фаул в 26-ата минута. В 40-ата минута Мартин Адам завърши бърза акция на маджарите за 3:0. Това е втора загуба в евроквалификациите за трикольорите, които паднаха преди три дни с 0:1 от Черна гора в Разград. За момента нашите са последни в групата с актив от 0 точки и 0:4 голова разлика.

Двубоят започна с домакински натиск от страна на "маджарите", но без нищо опасно за Даниел Наумов.

Първата опасност се превърна в гол. В 7-ата минута защитата ни проспа рейд на Собослай завършил с пас към Роланд Салай - неговият изстрел бе отразен от Наумов, но при добавката Балинт Вечей прати топката в опразнената врата.

В 13-ата минута Наумов успя да избие в корнер изстрел от дистанция на Мартин Адам.

В 19-ата минута тимът на България направи интересна атака, която можеше да завърши с опасен удар. Илия Груев напредна много добре отдясно и комбинира със Стоянов на фланга. Той от своя страна веднага центрира в пеналта, където Никола Илиев пробва да си спре топката вместо да шутира и сгреши. В ответната атака Унгария бе много близо до втори гол. След двойно подаване на фланга между Собослай и Бола, последния получи в наказателното поле и стреля по диагонала, но прати топката в аут.

В 26-ата минута Собослай стреля от пряк свободен удар фронтално на вратата и прати топката в горния ляв ъгъл на вратата, пазена от Наумов.

В 31-ата минута българският страж бе на мястото си и спаси удар от близка дистанция на Орбан, който засече топката с глава след центриране от фал.

В 40-ата минута преднината на Унгария стана класическа. Валентин Антов се опита да пресече пас на Собослай към Бола, но вместо това я даде на Мартин Адам, който накара Наумов за трети път да вади топката от вратата си.

На почивката Младен Кръстаич предприе тройна смяна, като терена напуснаха Спас Делев, Ивайло Марков и Янис Карабельов, а на техните места се появиха Георги Русев, Християн Петров и Филип Кръстев

Още в първите секунди на втората част Собослай стреля мощно от над 20 метра, а Наумов успя с една ръка да избие в корнер. В 53-ата минута Илия Груев намери Десподов с дълъг пас, но крилото на Лудогорец не успя да овладее добре на гърди, за което му попречи и Керкез. В 55-ата минута Десподов се строполи на земята явно вследствие на мускулно разтежение и бе принудително заменен от Радослав Кирилов.

Едва след 63 минути игра футболистите на Младен Кръстаич успяха да направят нещо интересно пред вратата на домакините. След хубав пробив на Йоан Стоянов отдясно, топката бе подадена в наказателното поле, където Русев стреля много добре. След рикошет в бранител коженото кълбо се озова в Никола Илиев, който също обстрелва вратата на унгарците, но след нов рикошет то излезе в ъглов удар. След разиграването от корнера Георги Русев стреля мощно от воле, но стражът на Унгария бе на мястото си и парира удара.

В 77-ата минута Собослай центрира от свободен удар, а Наумов с лекота улови преди някой от унгарците да успее да играе с топката.

Десет минути преди края на редовното време Филип Кръстев също се опита да притесни Денес Дибус с далечен удар, но вратарят внимаваше и спаси.

Унгария: 1. Денеш Дибуш, 2. Адам Ланг, 4. Атила Салай, 6. Вили Орбан, 8. Адам Наги, 9. Мартин Адам, 10. Доминик Собослай - к, 11. Милос Керкез, 14. Бендегус Бола, 20. Роланд Салай, 23. Балинт Вечей

Резерви: 12. Патрик Дамиен, 22. Кристиан Хеги, 3. Янош Ференци, 5. Атила Мочи, 7. Лоик Него, 13. Солт Камар, 15. Ласло Клайнхеслер, 16. Даниел Газдаг, 17. Кевин Чобот, 18. Барнабас Варга, 19. Андраш Немет, 21. Ендре Ботка

Селекционер: Марко Роси

България: 1. Даниел Наумов, 2. Ивайло Марков, 5. Пламен Гълъбов, 23. Валентин Антов, 8. Янис Карабельов, 4. Илия Груев, 13. Йоан Стоянов, 16. Марин Петков,, 18. Никола Илиев, 11. Кирил Десподов - к, 9. Спас Делев

Резерви: 12. Иван Дюлгеров, 21. Светослав Вуцов, 3. Християн Петров, 6. Виктор Попов, 7. Георги Русев, 10. Радослав Кирилов, 14. Станислав Шопов, 15. Петко Христов, 17. Иван Йорданов, 19. Мартин Минчев, 20. Филип Кръстев, 22. Илиан Илиев

Селекционер: Младен Кръстаич