Драма в Пазарджик: Хебър оцеля в елита и прати Берое на бараж (ВИДЕО)

05 Юни 2023 20:44

Берое ще играе бараж за оцеляване, след като загуби с 1:3 от Хебър в Пазарджик в мач от последния кръг в групата на изпадащите. Две грешки на вратаря на заралии Иван Гошев се оказаха ключови за загубата.

Домакините излязоха напред в края на първото полувреме, когато Ивайло Михайлов оползотвори асистенция на Робер Мазан и наказа лошо излизане на Иван Гошев. Тонислав Йорданов изравни резултата в 82-рата минута, когато изпълни безкомпромисно дузпа, отсъдена за нарушение на Марк-Емилио Папазов срещу Густаво Каскардо. Нова вратарска грешка на Гошев донесе успеха за Хебър, а в добавеното време Марк-Емилио Папазов се разписа 2:1. Секунди след това той добави още едно попадение за крайното 3:1.

Така Берое завърши 14-и в крайното класиране с 32 точки и ще спори със Спортист Своге за мястото си в efbet Лига. Двубоят е на 10 юни от 17:30ч., а все още не е ясно на кой стадион ще се играе заради наказанието на клуба. Хебър е 12-и с 32 точки.