Пирин надви Хебър в Пазарджик /видео/

18 Сеп 2023 19:38

Отборът на Пирин (Благоевград) надделя с 2:1 над Хебър като гост в двубой от деветия кръг на efbet Лига.

Благоевградчани откриха резултата в 50-ата минута. Абу се пребори за топката и пусна в свободното пространство, където Борис Тютюков нахлу на скорост, справи се с трима и прати кълбото във вратата на Игонен - 0:1.

Домакините изравниха само пет минути по-късно. Георги Вълчев пое топката с гръб към вратата, обърна се и върна към Николас Пенев, който отбеляза второто си попадение в елита - 1:1.

Пирин поведе отново в 67-ата минута. Бенгюзов центрира в наказателното поле, където първончално Мартин Бачев не успя да отправи добър удар, но никой не му отне кълбото и той пробва втори път, за да матира Игонен - 1:2.

Пирин събра 4 точки и се намира на 15-ото място в класирането, докато Хебър е 10-и с 11 пункта.