Берое изпусна да победи ЦСКА 1948 (ВИДЕО)

26 Сеп 2023 19:06

Берое и ЦСКА 1948 не се победиха в първия мач от междинния 11-и кръг на efbet Лига, завършвайки 0:0.

Със спечелената точка "червените" от София събраха 15 в актива си на седмото място. Заралии са точно под тях с точка по-малко.

Иначе Ойшос отправи първия удар по посока на една от двете врати и той дойде в 5-ата минута, но Наумов без проблем улови. В 7-ата минута и Годой шутира под ъгъл по земя, а Наумов отново спаси. В 10-ата минута отново Ойшос шутира, този път по-силно, но над напречната греда. Секунди по-късно Годой бе изведен зад бранителите в "червено", Петров го застигна, но нападателят го финтира на два пъти и стреля опасно, а топката излезе в аут на сантиметри от лявата греда.

В 13-ата минута Ойшос и Годой отново се справиха с бранителите на гостите, вторият шутира под ъгъл от десетина метра, но пак в аут.

ЦСКА 1948 отговори на предизвикателството чак в 17-ата минута, но с най-чистото положение до този момент. Русев центрира от фал, Чочев отклони с глава, а непокритият на задната греда Симеон Петров също с глава имаше отличен шанс да отбележи, но не уцели вратата.

В 45-ата минута след грешка на Скуадроне двама от ЦСКА 1948 се озоваха срещу един бранител на домакините, но Кяртенсон провали атаката с ранно и нескопосано подаване към Русев.

Седем минути след подновяването на играта в Стара Загора Сантиаго Годой беше изведен страхотно от Ойос зад отбраната на ЦСКА 1948 и нападателят напредна. Последва удар към вратата на Наумов, но стражът добре скъси ъгъла и спаси. В 54-ата Ивайло Чочев загуби топката пред наказателното поле на ЦСКА 1948 от Енцо Ойос. Аржентинецът отправи удар към софийската врата, но Симеон Петров с тяло отклони топката в ъглов удар.

В 57-ата минута Джани Политино преодоля с лекота отляво Стив Фуртадо и стреля по диагонала, но не затрудни достатъчно Наумов. Осем след това гостите стигнаха до шанс за гол, след като резервата Педриньо овладя в наказателното поле на Берое и финтира два пъти, след което шутира с левия крак, но Лунгарсо действа умело и отрази удара.

В 71-ата минута Сегундо Пачаме отигра по феноменален начин изчистена топка от воле. Халфът на Берое стреля изящно от въздуха с левия крак, но срещна брилянтна намеса от Даниел Наумов, който с една ръка спря топката.

Седем след това Антонио Вутов имаше претенции за нарушение срещу него в наказателното поле на "зелено-белите" от Ласо, но реферът Великов не отсъди дузпа за ЦСКА 1948. Осем преди края на редовното време Педриньо центрира в наказателното поле на Берое към Симеон Петров, който не намери по най-добрия начин топката и ударът му с глава беше с лекота уловен.

В 84-ата минута ​Педриньо стреля силно от фал, но Лунгарско спаси. Две след това Вини Трибуле проби отдясно и намери отлично Сантиаго Годой, а нападателят стреля, но Симеон Петров за пореден път го блокира в този следобед. Минута преди края Антонио Вутов пласира топката след центриране от фал, а Елитон отигра с глава. Лунгарсо не помръдна, но за съжаление на бразилския бранител на ЦСКА 1948 кълбото отиде аут.

В 91-ата минута Ивайло Чочев се извиси над всички в наказателното поле на Берое след центриране и стреля отблизо с глава, но някак с тяло Лунгарсо спаси отбора си от гол.