Холанд качи Манчестър Сити на върха

10 Фев 2024 16:55
Холанд качи Манчестър Сити на върха Снимка: БГНЕС

Отборът на Манчестър Сити спечели домакинството си на Евертън с 2:0 в двубой от 24-ия кръг на Висшата лига на Англия.

Шампионите в момета имат една точка преднина пред Ливърпул при равен брой изиграни срещи. Малко по-късно днес обаче мърсисайдци посрещат Бърнли и могат отново да поведат в класирането, но с двубой повече от ''гражданите''. Евертън заема 18-ото място с 19 точки.

Манчестър Сити поведе в 71-ата минута. След центриране от ъглов удар топката стигна до Холанд, койото отправи силен удар с десния крак за 1:0.

В 85-ата минута ''гражданите'' удвоиха преднината си. Де Бройне изведе Холанд, който стреля покрай Пикфорд за 2:0.

За Манчестър Сити предстои гостуване на Копенхаген в първи мач от 1/8-финалите на Шампионската лига. Евертън пък ще приеме Кристъл Палас в двубой от първенството.

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Едерсон; Аке, Диаш, Аканджи (57' Уолкър), Стоунс; Родри, Нунеш (57' Де Бройне); Доку (87' Доку), Алварес (77' Силва), Фоудън; Холанд

ЕВЕРТЪН: Пикфорд; Годфри (56' Коулман), Тарковски, Брантуайт, Миколенко; Гай (89' Шермити), Гарнър; Йънг (78' Онана), Харисън, МакНийл (89' Добън); Калвърт-Люин (78' Бето)