Ипсуич спъна Астън Вила

29 Сеп 2024 18:27

Отборите на Ипсуич и Астън Вила не се победиха в мач от шестия кръг на Висшата лига на Англия. Срещата на ''Портман Роуд'' завърши при резултат 2:2.

''Трактористите'' записаха четвърто поредно шампионатно равенство и се намират на 15-ата позиция в класирането с 4 точки. Бирмингамци са пети с 13 точки, като пропуснаха шанса да се изравнят с лидера в класирането Ливърпул.

Домакините откриха резултата в осмата минута. Делап се разписа след подаване на Джак Кларк.

Гостите изравниха след грешка на Джейкъм Грийвс в 15-ата минута. Неговото подаване бе пресечено и Морган Роджърс прати топката във вратата.

В 31-ата минута Леон Бейли прати топката на главата на Оли Уоткинс и Вила стигна до пълен обрат.

В 72-ата минута Делап изравни след прекрасно отиграване. Той завърши отлична контраатака, финтира в наказателното поле и прати топката в мрежата - 2:2.