Рома с обрат срещу новак

29 Сеп 2024 18:30

Рома показа характер и обърна новака Венеция в мач от шестия кръг на италианската Серия ''А''. Двубоят на ''Олимпико'' завърши при резултат 2:1 в полза на ''вълците''.

''Джалоросите'' записаха втори пореден успех в шампионата и се намират на деветата позиция с 9 точки. Венеция е на 18-ото място с 4 пункта.

Футболистите на Еузебио Ди Франческо поведоха в резултата в 44-ата минута, когато финландският нападател Йоел Похянпало успя да отбележи гол.

Домакините изравниха в 75-ата минута. Браян Кристанте шутира от дистанция и изненада Йесе Йоронен - 1:1.

Юношата на ''вълците'' Николо Пизили се превърна в герой за своя тим. Атакуващият полузащитник се разписа с глава след центриране от корнер на Леандро Паредес.

За Рома предстои гостуване на Елфсборг в двубой от втория кръг на основната фаза на Лига Европа. Венеция пък ще гостува на Верона в мач от първенството.