Лудогорец с лесен успех срещу Ботев Враца

29 Сеп 2024 23:15

Новият треньор на Лудогорец – Игор Йовичевич, дебютира с икономичното 2:0 срещу предпоследния Ботев Враца. „Зелените“ бяха гост на собствения си стадион в Разград заради лошото тревно покритие на „Христо Ботев“ във Враца.

Лудогорец реши мача за само шест минути. Ивайло Чочев вкара в 33-тата минута, а шест по-късно Рик Джонатан удвои. Втората част приспа и малкото зрители на „Хювефарма Арена“ – Лудогорец разиграваше умело, докато врачани рядко припарваха изобщо до половината на символичния гост.

С победата Лудогорец изравни по точки Левски на върха. „Сини“ и „зелени“ имат по 25 пункта. Ботев Враца е със само 7 точки на 15-ото място.

За Лудогорец и Йовичевич предстои гостуване на Виктория Пилзен в Лига Европа, а Ботев Враца ще се готви за мач с Хебър.