Янаки Милев спечели първа титла в кариерата си от турнирите от сериите "Фючърс" на ITF

12 Мар 2023 16:05

Янаки Милев спечели първа титла в кариерата си от сериите "Фючърс" на ITF, след като стана шампион на турнира по тенис на клей в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара.

Българинът победи на финала поставения под номер 1 Шон Куенин (Франция) с 4:6, 6:2, 6:2 за 2:15 часа.

18-годишният Милев загуби първия сет, след като допусна пробив в десетия гейм. В следващите две части той доминираше, взе подаването на съперника си по два пъти и стигна до крайната победа.

С успеха българинът си осигури 15 точки за световната ранглиста и 2160 долара.

Това беше трети мач в кариерата на Милев за титла от турнирите от сериите "Фючърс" на Световната федерация по тенис ITF, като преди днес той имаше два загубени финала на други турнири в Анталия.