Отличен старт на Виктория Томова в квалификациите на силния турнир в Маями

20 Мар 2023 13:25

Първата ракета на България Виктория Томова се класира за втория решителен кръг от квалификациите на силния турнир по тенис на твърда настилка от сериите УТА 1000 в Маями (САЩ) с награден фонд 8,8 милиона долара.

Поставената под номер 8 в пресявките Томова надделя над представителката на домакините Картина Скот с 6:2, 7:5 за 99 минути.

28-годишната софиянка взе първи сет с две серии от по 3:1 гейма, а във втората част пропиля пробив аванс, но след това реализира ключов брейк за 6:5, след което затвори мача безапелационно на собствен сервис.

В успеха тя си осигури 9440 долара и 20 точки за световната ранглиста, в която заема 96-тото място. В решаващия мач за влизане в основната схема Томова ще срещне тази нощ номер 14 Виктория Голубич (Швейцария).

30-годишната Голубич е 116-а в класацията на УТА, но е достигала до 35-ото място. Тя има една титла на сингъл в кариерата си в Тура в Гщаад през 2016 година, както и още три участия на финал.

Двете имат по една разменена победа. Томова печели с 6:1, 7:6(3) през 2016 година в Будапеща, а сезон по-късно Голубич побеждава с 4:6, 6:4, 6:1 в Линц.