Александър Зверев спря Григор Димитров на осминафиналите на "Ролан Гарос"

06 Юни 2023 00:07

Григор Димитров отпадна в четвъртия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис.

Българинът отстъпи с 1:6, 4:6, 3:6 на Александър Зверев от Германия след 2 часа и 19 минути игра.

Срещата се игра при много силен вятър, който попречи и на двамата тенисисти да покажат най-доброто си ниво.

Преди този мач Димитров записа три убедителни трисетови победи. Така той игра за втори път в кариерата си на осминафиналите на „Ролан Гарос".

Гришо успя само при 2 от 16 възможности за пробив, Зверев направи 7 пробива от 15 възможности.

Българинът направи 50 непредизвикани грешки срещу 27 на Зверев.

Димитров започна лошо мача и загуби първите четири гейма, а след това и първия сет с 1:6.

Във втората част Григор повиши нивото си на игра и успя да пробие за 3:2. При 4:2 Димитров имаше четири точки за нов пробив, но не успя да се възползва. Това повлия на играта му и той загуби следващите седем гейма. Така Зверев спечели втория сет с 6:4 и поведе в третия с 3:0. Димитров успя да изравни при 3:3, но допусна нов пробив за 3:5. След това Зверев затвори мача на собствен сервис.