Хебър спечели Купата на България (СНИМКИ)

23 Ян 2023 08:36

Хебър е новият-стар носител на Money+Купа България при мъжете!

Волейболистите на Пазарджик надиграха след истинска драма Дея спорт (Бургас) с 3:2 (14:25, 21:25, 25:22, 25:19, 15:12) във финалния спор на турнира, който се проведе в зала „Васил Левски“ в Пазарджик. Така „тигрите" спечелиха своя четвърти Трофей, който този сезон е още по-сладък, след като бе реализиран пред собствена публика.

Двубоят бе достоен завършек на тридневната надпревара, като противопостави двата най-добри тимове за момента. Битката бе спор между двама италиански селекционери – Камило Плачи и Франческо Кадеду, а на полето между двама сънародници - Джузепе Саби и Стефано Патриарка.

Мачът премина през двете крайности – силно присъствие на Дея в първите два гейма и и доминация на Хебър в следващите три. Домакините намериха сили да се вдигнат и след като изоставаха с 0:2 гейма направиха пълен обрат като показаха характер, воля и класа за успеха. Тигрите за пореден път демонстрираха, че могат да се вдигат от тежки ситуации, да впрегнат целия си наличен състав и да се борят докрай за победата.

Най-резултатен бе Джулио Саби с 22 точки (2 аса, 1 блокада), с 14 точки завърши Якопо Масари (1 ас, 2 блокади). 12 точки реализира Николай Николов (2 аса, 1 блокада). За съперника Николай Учиков приключи с 19 точки (1 ас), с 16 точки завърши Валентин Братоев (6 блокади). 15 точки реализира Тодор Вълчев (3 аса, 1 блокада).