Марица с лесна победа над Славия

10 Фев 2023 21:29

Марица (Пловдив) победи Славия (София) с 3:0 (25:13, 25:14, 25:23) гейма в двубой от 10-ия кръг в Национална волейболна лига Демакс. Двубоят се игра залата на Пловдивския университет и беше по-малко от 48 часа след гостуването на шампионките на КСМ Търговище (Търговище) в Шампионска лига.

Марица поведе със 7:5 в първия гейм, стигна се до 16:10, а след блокада на Боряна Ангелова пловдивчанки взеха гейма с 25:13.

Във втората част Жълто-сините поведоха с 6:2, преднината беше увеличена на 7 точки при 15:8, а след грешка в полето на гостенките и втората част беше спечелена от шампионките с 25:14.

В третия гейм Славия поведе с 3:0, стигна се до цели 7 точки преднина за гостите – 14:7, момичетата на Борислав Крачанов обаче успяха да изравнят при 17:17 и поведоха с две точки разлика – 20:18, мачът приключи след блокада на Боряна Ангелова за 25:23.

За Марица най-резултатна стана Ива Дудова с 12 точки, а Виктория Коева добави 10, с 9 завърши Мария-Габриела Миличевич.

За Славия най-резултатна стана Маргарита Узунова с 8 точки.

Шампионките са категорични лидери в класирането с 28 точки, а Славия е на 4-то място със 17 точки.

Следващият мач на маричанки е на 17 февруари – гостуване срещу Казанлък Волей (Казанлък).