Марица с лесен успех над ДКС Варна (СНИМКИ)

24 Фев 2023 19:49
Марица с лесен успех над ДКС Варна (СНИМКИ) Снимка: Plovdivskinovini.bg

Марица (Пловдив) записа нов успех в първенството, след като победи ДКС Варна (Варна) с 3:0 (25:19, 25:13, 25:4) гейма в двубой от 12-ия кръг в Национална волейболна лига Демакс. Мачът се игра в залата на Пловдивския университет.

Първият гейм Марица поведе със 7:3, стигна се до 17:10, а геймът беше взет от шампионките след атака в аут на Веселина Коцева за 25:19.

Втората част момичетата на Борислав Крачанов поведоха с 8:5, стигна се до 17:11, а геймът беше взет след 25:13.

В третата част маричанки стартираха със 7:0, пловдивчанки водиха и с 18:3, а мачът приключи след ас на Елена Коларова за 25:4.

Марица е лидер с 34 точки, а ДКС Варна е на шестата позиция с 6 точки.

Най-резултатна стана Добрина Христоскова с 13 точки, 11 добави Боряна Ангелова, а с 10 се отчете Елена Коларова.

Ивет Гавраилова стана най-резултатна с 9 точки.

Следващият мач на шампионките е на 2 март – домакинство на Левски (София).