Хегсет предупреди Куба да не атакува САЩ и Гуантанамо

Хегсет предупреди Куба да не атакува САЩ и Гуантанамо

Източник: EPA/БГНЕС


Би било "неразумно" Куба да се стреми да придобие оръжия, достатъчно мощни, за да поразят територията на Съединените щати или военната им база в залива Гуантанамо. За това предупреди американският министър на отбраната Пийт Хегсет.

По време на посещението си във военноморската база в залива Гуантанамо той отбеляза, че неговото ведомство, което той нарече Министерство на войната, е "подготвено и в позиция" за "всяка възможна непредвидена ситуация" от страна на Хавана.

Въпреки това Хегсет посочи, че "това, което ще се случи с бъдещето на Куба, е в ръцете на президента на Съединените щати Доналд Тръмп и ръководството на Куба".

Освен това министърът предупреди, че "много скоро ще има големи новини за Венецуела", които, по негови думи, ще включват организации, определени от САЩ като терористични./news.bg

Image