Локо с класика над Верея в U15

21 Апр 2019 12:00

Отборът на Локомотив (Пловдив) до 15 години записа класическа победа с 3:0 над гостуващия Верея (Стара Загора). Срещата се проведе днес от 13:00ч. на Лаута.

В първите 20 минути интересни положения липсваха, а двата отбора заложиха на битката в центъра на терена. В 23-та минута Тодор Павлов от Локомотив бе близо до гола – той засече центриране от корнер с глава, но топката срещна напречната греда. След половин час игра „черно-белите“ успяха да поведат чрез Велислав Шопов. В 35-та минута Сали Садъков стреля от фаул, стражът на Верея изби, а при добавката Николай Бинев прати топката в аут.

През втората част Локомотив натисна съперника в търсене на втори гол. Шансове се откриха пред Кольо Гаврев и Петър Андреев, който нацели страничната греда. В 60-та минута усилията на възпитаниците на Даниел Димитров дадоха резултат. Николай Бинев се разписа за 2:0 след заучен пряк свободен удар. Крайното 3:0 оформи Петър Андреев, който вкара три минути преди края.