Тежка загуба за Академик Бултекс 99 в първия четвъртфинален плейоф

27 Апр 2019 19:43

Академик Бултекс 99 загуби с 60:79 от Рилски спортист в първия си мач от четвъртфиналните плейофите в НБЛ.

Академик започна ударно и поведе с 25:17 след първата четвърт.

Втората беше загубена с 21:10 от пловдивчани и така след 38:35 гостите поведоха с три точки на полувремето.

В третата четвърт Рилски спортист спечели с 24:19.

Последната беше спечелена със 17:6 от гостите и двубоят завърши при 79:60 за Рилски спортист, който поведе в серията с 1:0 победи.

Младен Виткович стана най-резултатен с 16 точки, 15 добави Трой Франклин. Александър Груев се отчете с 8. За Рилски спортист най-резултатен стана Златин Георгиев с 14 точки.

Така реваншът е в понеделник от 18:00ч. в Самоков и пловдивчани трябва задължително да победят, за да продължат серията и сезона. Ако се стигне до трети мач той ще е в Пловдив на 2 май от 18:00ч.