Академик Бултекс 99 пак би в Балканската лига

19 Ное 2019 22:23

Академик Бултекс 99 записа втора поредна победа в Балканската лига във втория си мач в редовния сезон на лигата. Академик победи като гост Ибар Розае в Черна гора със 79:69.

Академик Бултекс 99 стартира страхотно двубоя и спечели първата част с 23:13. Втората беше спечелена с 22:19 от Ибар и така на полувремето резултатът беше 42:35 за пловдивчани.

Домакините спечелиха третата четвърт с 23:21. В последната четвърт пловдивчани спечелиха с 16:11 и така триумфира и в двубоя с 79:69.

Трима играчи на Академик завършиха с по 15 точки – Шакир Смит, Уил Пери и Васил Бачев. Неманя Гавранчич от Ибар стана най-резултатен в двубоя с 18 точки.

В четвъртък Академик гостува на Пея в третата си среща от Балкансакта лига. В неделя пловдивчани играят срещу Берое в двубой от НБЛ в Пловдив.