Левски не допусна изненада в Шумен

17 Ное 2021 21:08

Левски записа четвърта победа в НБЛ, след като в отложен мач се наложи като гост над Шумен с 96:50.

Домакините бяха сръбските си попълнения за този мач. След равностойна и резултатна първа четвърт, завършила 27:27, гостите доминираха до края на мача. Особено видимо бе превъзходството им в третата четвърт, в който шуменци вкараха само 3 точки, а допуснаха 27. Домакините реализираха по едва 10 точки във втория и четвъртия период.

23 точки и 15 борби за 19 минути игра записа Ивица Радич. 11 вкара Марио Литъл, а 10 – Илайджа Лонг. Целият състав от 12 баскетболисти на Левски успяха да отбележат поне по 3 точки.

За Шумен Георги Кендеров завърши с 15 точки, Александър Милов – с 12 и 7 борби, а 10 реализира Виктор Серафимов. Едва шестима от играчите на Янко Янков успяха да се разпишат в мача.