Академик Пд със загуба от Апоел Галил Елион в Балканската лига (снимки)

16 Мар 2022 21:02

Академик загуби домакинството си на Апоел Галил Елион в среща от втората фаза на Балканската лига с 84:55.
Мачът започна лошо за пловдивчани, които загубиха първата четвърт с 26:7, втората приключи при 28:13 за гостите от Израел и така на полувремето резултатът беше 54:20 за Апоел.
Третата четвърт приключи при 11:10 за израелския тим. Последната част завърши при 25:19 за Академик. Така крайният резултат беше 84:55 за Апоел Галил Елион.
Николай Титков стана най-резултатен за Академик със 17 точки, а 8 добави Ник Фулърд с 6 се отчетоха Робърт Георгиев и Томислав Минков.
Най-резултатен за Апоел стана Брус Уошингтън с 13 точки.
В събота Академик е домакин на Шумен в среща от НБЛ, а следващият понеделник тимът приема Левски в следващата си среща от Балканската лига.