Берое удържа Черноморец в драма с продължение и е на полуфинал на efbet Купа на България

24 Мар 2022 19:59

Берое удържа Черноморец в драма с продължение в първия четвъртфинал на efbet Купа на България за 2022 г. и се класира в Топ 4 на турнира.

Старозагорци надвиха със 102:98 Черноморец след като допуснаха да бъдат застигнати в последната четвърт и изпуснаха 15 точки аванс.

В този мач треньорът на "акулите" Васил Евтимов не можеше да разчита на контузения Константин Коев, докато в игра за отбора на Бойко Миленков се завърна Антон Кук. Бургазлии изиграха мача с едва шестима състезатели, а Берое – с 8, като Михаил Комбаков получи по-малко от 4 минути игрово време.

На полуфиналите в събота Берое ще се изправи срещу победителя от мача между Рилски спортист и Академик Пловдив, които играят по-късно тази вечер.

Най-резултатен за победителите бе Антон Кук с 31 точки, като вкара 6 от осемте си стрелби за 3 точки. С 19 точки се отличи Седариан Рейнс, а 17 вкара Александър Янев. Българският национал хвана и 12 борби. Обина Олека се включи с 14 точки, а с 12 – Мартин Сториов. С 6 точки и 10 асистенции се отличи Джордан Бърнс.

Над всички за Черноморец бе Георги Боянов с 29 точки и 16 борби. 8 тройки и 28 точки записа Тихомир Желев. Евгени Хаджирусев наниза 16 точки,13 вкара Влатко Гранич, а 12 – Андрей Иванов.