Рилски спортист ще защитава efbet Купата на България

26 Мар 2022 20:17

Рилски спортист продължава успешно защитата на efbet Купата на България, след като се класира отбово за финала на турнира. В полуфинала в „Арена Ботевград“ самоковци надвиха Берое с 99:71.

Рилски натрупа солидна преднина още през първата част и въпреки че на няколко пъти съперникът му успяваше да намали разликата, не изпусна водачеството си до последно. С основен принос за това бе Играч номер 1 в България и любимец на феновете Павлин Иванов, вкарал 18 точки още до почивката.

Иванов завърши с 23 точки (5 тройки). 16 точки добави друг национал – Деян Карамфилов, а 13 се отличи Алекс Симеонов. По 11 вкараха Ей Джей Хес и Брендън Браун.

За Берое над всички бе Джордан Бърнс с 19 точки. С 13 силно се включи Дамян Минков, с 12 завърши Седариан Рейнс, а с 10 – Александър Янев.

На финала в понеделник настоящият носител на трофея ще има за съперник победителя от другия мач тази вечер, който противопоставя Балкан и Левски.