26 Апр 2023 21:21
Академик изигра страхотен мач и победи ЦСКА в последния си двубой преди плейофите (СНИМКИ) Снимки: Plovdivskinovini.bg

Академик изигра страхотен мач и завърши по най-добрия начин редовния сезон в НБЛ, побеждавайки ЦСКА като домакин с 99:74.
Академик изигра страхотна първа част, която спечели с 29:18. Пловдивчани водеха с 20 точки на полувремето, след като втората четвърт завърши при 24:15 и така резултатът беше 53:33, а Академик наниза 9 тройки през първите две четвърти.
Третата четвърт беше спечелена от Академик с 18:17 и така след третата четвърт пловдивчани водеха със 71:50. Последната четвърт беше спечелена с 28:24 от пловдивчани, които спечелиха двубоя с 99:74.
Най-резултатен за Академик стана Васил Бачев със 17 точки, а Томислав Минков и Александър Милов завършиха с по 14.
За ЦСКА най-резултатен стана Драган Жекович със 17 точки.
За Академик предстоят четвъртфиналните плейофи. Тимът ще играе срещу Рилски спортист. Първият мач ще бъде на 2 май в Самоков, а втората среща е на 5 май в Пловдив.