Академик загуби от Рилски спортист в Пловдив (СНИМКИ)

05 Май 2023 21:34
Академик загуби от Рилски спортист в Пловдив (СНИМКИ) Снимки: Рlovdivskinovini.bg

Академик загуби домакинството си на Рилски спортист с 85:66 във втория от четвъртфиналните плейофи в НБЛ. По този начин серията беше изравнена - 1:1 победи, след като пловдивчани победиха в първия двубой в Самоков. Третия решителен мач е на 8 май в Самоков.

Гостите успяха да спечелят първата четвърт 20:14, а втората завърши при 24:19 за Рилски спортист. Така на полувремето резултатът беше 44:33 за Рилски.
В третата четвърт Рилски спечели с 24:19. В последната четвърт гостите спечелиха със 17:14, а крайният резултат беше 85:66.
Томислав Минков стана най-резултатен с 19 точки, а Евгени Хаджирусев добави 13 точки. Джейлън Минет се отчете с 8 точки.
За Рилски спортист най-резултатен стана Йордан Минчев с 20 точки.
Третия решителен мач за класиране на полуфиналите е на 8 май в Самоков.