Ботев се справи със Септември и увеличи аванса си на върха в U17

08 Апр 2019 17:03

Ботев (Пловдив) се наложи с 2:0 над Септември (София) в дербито от 22-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 години. Двубоят се игра пред около 100 зрители на естествен терен №1 на "Футболен комплекс Ботев 1912".

С днешния успех "канарчетата" успяха да се отскубнат пред столичани, които преди кръга бяха на едва 6 точки зад "жълто-черните". Ботевистите се възползваха и от грешната стъпка на Левски и вече имат аванс от 4 точки пред "сините".

През първата част двата тима предложиха много битка и малко голови положения. В самото начало на срещата Петър Итов се озова на чиста позиция, но стражът на гостите се намеси отлично и спаси.

В самия край на полувремето пловдивчани откриха резултата. Направилият отличен мач Петър Итов проби по десния фланг и центрира към наказателното поле, а там Иво Казаков от движение прониза вратаря за 1:0.

След почивката "жълто-черните" заиграха далеч по-добре и контролираха случващото се на терена. В 52-ата минута Петър Итов пробва удар от границата на наказателното поле, а топката мина покрай целта.

В 57-ата минута Мерт Салимехмед бе оставен непокрит след центриране от корнер и от няколко метра стреля с глава, но слабо и вратарят улови. В 60-ата минута Милко Баданов се намеси по най-добрия начин, отразявайки удар от средна дистанция.

Така се стигна до 73-ата минута, в която дойде ред и на втория нападател в редиците на "канарчетата" да запише името си сред голмайсторите. Петър Итов се отчете с нов отличен пробив отдясно и остро центриране, а Георги Трифонов с глава прати неспасяемо топката под гредата на столичани - 2:0.

СЪСТАВЪТ НА БОТЕВ: Милко Баданов, Мерт Салимехмед, Атанас Чернев, Венцислав Богданов, Петър Шилев, Атанас Стоименов, Мартин Русев (к), Георги Господинов, Петър Итов, Георги Трифонов, Иво Казаков (Мартин Иванов, Стефан Попов)