Ботев загря за Етър с победа над Локомотив Горна Оряховица

15 Ное 2019 15:55

Ботев победи Локомотив Горна Оряховица с 3:1 в контрола по време на паузата за националните отбори.

Контролата за Ботев пропуснаха националите Тодор Неделев, Кристиан Димитров и Димитър Тонев, както и контузеният Димитър Пиргов.

В 9 минута Атанас Стоименов центрира от десния фланг, Иван Василев отправи хубав удар с крак, но нацели напречната греда и топката излезе в аут.

В 23 минута Деян Христов отправи точен удар, който беше доста слаб и Аргилашки улови без проблем.

В 30 минута гостите откриха резултата. Играч на гостите отправи удар и след фрапатна греша на Аргилашки топката влезна в мрежата - 0:1.

32 минута Ботев изравни - Лазар Марин центрира от левия фланг, топката мина над главата на Иван Василев, но Антонио Вутов беше на място и вкара топката в мрежата на гостите за 1:1.

В 44 минута Марко Перван стреля много добре от пряк свободен удар, който беше на 25 метра пред полето на гостите, но топката се отби от сглобката.

Още в началните минути на първата част Ботев излезе напред в резултата. Джонатан центрира, а Виана засече за 2:1.

В 63-та минута Слави Шопов центрира към капитана Лъчезар Балтанов, който засече с глава за крайното 3:1.

На 25 ноември, понеделник Ботев приема Етър в среща от първенството.

Ботев: Георги Аргилашки, Филип Филипов, Станислав Работов, Костадин Ничев, Лазар Марин, Джонатан Перейра, Марко Перван, Атанас Стоименов, Никола Илиев, Антонио Вутов, Иван Василев