Ботев (Пловдив) и Черно море не се победиха /репортаж/

07 Ное 2020 13:30

Ботев (Пловдив) и Черно море не се победиха в мач от 12-ия кръг на efbet Лига. Срещата между двата тима в Пловдив завърши при резултат 0:0.

''Канарчетата'' събраха 13 точки и се намират на 10-то място в класирането. Гостите от Варна имат 15 точки и заеха седмата позиция в подреждането.

В 8-та минута Матиас Курьор центрира в наказателното поле към Исмаил Иса, който нанесе неточен удар с глава. В 13-та минута гостите създадоха сериозна опасност пред вратата на Ботев (Пловдив). Курьор центрира към Исмаил Иса, който засече с глава, но Георги Аргилашки спаси по чудесен начин. В 21-та минута Васил Панайотов стреля от границата на наказателното поле, но топката премина покрай лявата греда. В 32-та минута удар на Даниел Димов с глава срещна напречната греда. Той засече центриране на Исмаил Иса. Славчо Шоколаров стреля от пряк свободен удар в 38-та минута, но топката не намери очертанията на вратата на Иван Дюлгеров. Две минути по-късно Маркиньо Педросо бе намерен от Димитър Тонев и не се поколеба да нанесе удар към вратата на гостите, но Иван Дюлгеров спаси слабия изстрел на бразилеца. Стефан Велев шутира опасно в 41-та минута, но топката не намери очертанията на вратата на Ботев Пловдив.

Първата по-интересна ситуация през второто полувреме беше пред вратата на Георги Аргилашки. Матиас Курьор стреля технично в обратния ъгъл на Аргилашки. Стражът на ''канарчетата'' изби топката в ъглов удар. Центрирането от корнер беше засечено от Даниел Димов, който нанесе удар от воле, но топката премина над напречната греда. Леандро Андраде имаше възможност да отбележи гол в 57-та минута, когато се освободи от Виктор Генев, но Аргилашки отрази неговия удар. Далечен удар на Виктор Попов в 76-та минута излезе в аут.

12 кръг, efbet Лига, начален час 14:45

Ботев (Пловдив) - Черно море 0:0

Жълти картони: 32' Филип Филипов (Ботев Пд), 47' Славчо Шоколаров (Ботев Пд), 71' Маркиньос Педросо (Ботев Пд), 82' Илиан Илиев (Черно море), 88' Мите Цикарски (Ботев Пд), 89' Стефан Велев (Черно море), 90+4' Велислав Василев (Черно море), 90+4' Димитър Тонев (Ботев Пд)

Съдия: Никола Попов

Съставите

Ботев (Пд): Георги Аргилашки (вратар), Виктор Генев (капитан) /85' Мите Цикарски/, Джонатан Перейра, Станислав Работов, Филип Филипов, Маркиньос Педросо, Мишел Еспиноза, Славчо Шоколаров, Димитър Тонев, Кристиан Добрев /73' Иван Василев/, Салиф Сисе /80' Фабио Бурбано/

Резерви: Янко Георгиев (вратар), Фабио Бурбано, Иван Василев, Петър Итов, Георги Трифонов, Мите Цикарски, Димитър Пройчев

Главен треньор: Георги Онов

Черно море: Иван Дюлгеров (вратар), Виктор Попов, Даниел Димов (капитан), Влатко Дробаров, Цветомир Панов, Илиан Илиев /86' Мехди Букаси/, Васил Панайотов, Родриго Енрике Сантана Да Силва /55' Леандро Андраде/, Стефан Велев, Матиас Курьор, Исмаил Иса /72' Велислав Василев/

Резерви: Георги Георгиев (вратар), Стефан Станчев, Мирослав Енчев, Леандро Ливраменто Андраде, Мохамед Ел Мехди Букаси, Павел Георгиев, Велислав Василев

Главен треньор: Илиан Илиев