Ботев Пловдив падна от Черно море във Варна /репортаж/

20 Апр 2021 19:10

Ботев (Пловдив) загуби гостуването си на Черно море във Варна в мач от 25-ия кръг на efbet Лига. "Моряците" победиха с 1:0, като единственото попадение бе дело на Фейсал Касми в 18-ата минута. Двата тима си размениха и по една греда, след като Зе Гомеш (10') и Атанас Илиев (48') нацелиха страничните стълбове. С тази победа варненци продължават успешно битката си за топ 6, докато загубата не е добре дошла в лагера на пловдивчани, които остават опасно близо до последните 4 отбора.

Още в 3-ата минута на двубоя домакините можеха да излязат напред в резултата. ''Канарчетата'' се справиха с центриране от ъглов удар. Топката обаче попадна в краката на Файсел Касми, който стреля от границата на наказателното поле. Защитник блокира, но последва нов още по-опасен удар. Георги Аргилашки обаче внимаваше, плонжира и изби встрани.

В 10-ата минута ''моряците'' създадоха  голяма опасност за вратата на Аргилашки. Удар на Зе Гомеш се отби от левия страничен стълб, а Кевин Янсон изчисти на метри от голлинията.

Десет минути по-късно Черно море вкара за 1:0. Родриго пробва мощен шут, който бе блокиран от Янсон. Шведът остана на тревата, тъй като бе ударен в слабините. Топката обаче се върна във Файсел Касми, който преодоля Славчо Шоколаров и с техничен изстрел по земя преодоля Аргилашки. Въпреки че играчът на Ботев Пловдив остана да лежи на терена, главният съдия Никола Попов прецени, че няма основания играта да бъде спирана.

Отговорът на Ботев Пловдив дойде шест минути по-късно, но до изравнителен гол не се стигна. Георги Георгиев увисна при центриране отдясно. Атанас Илиев бе заел добра позиция и стреля. Защитник на Черно море изби пред голлинията.

В 38-ата минута Зе Гомеш стреля от далечна дистанция, но вратарят на Ботев улови. Около 90 секунди по-късно нов натиск на "моряците" доводе до това Касми да шутира, но топката премина над напречната греда. 3 минути преди края на редовното време за първата част центриране отляво за "канарчетата" доведе до това топката да достигне до Салиф Сисе, но футболистът на Ботев не успя да отправи хубав удар и не затрудни Георгиев.

Втората част започна добре за ''канарчетата''. 3 минути след началото й Славчо Шоколаров центрира от корнер и постави топката на главата на Наско Илиев, който дебнеше на близката греда. Таранът на пловдивчани отправи хубав изстрел, но за негово нещастие той срещна страничния стълб.

В 66-ата минута отново Гомеш опита изстрел от дъгата на наказателното поле, но топката прелетя близко покрай вратата.

Десет минути по-късно Зе Гомеш обстрелва вратата на Аргилашки. Стражът отново показа добър рефлекс и не допусна втори гол в мрежата си.

Съставите на двата отбора:

Черно море: Георги Георгиев, Виктор Попов, Стефан Станчев, Влатко Дробаров, Цветомир Панов, Файсел Касми, Васил Панайотов, Исмаил Иса, Пабло Алварес Гарсия, Родриго Енрике Сантана Да Силва, Жозе Гомеш

Резерви: Иван Дюлгеров, Мартин Дичев, Емил Янчев, Велислав Василев, Леандро Андраде, Родриго Абреу Де Са Вилела, Павел Георгиев

Треньор: Илиан Илиев

Ботев Пловдив: Георги Аргилашки, Па Конате, Виктор Генев, Марио Младеновски, Атанас Илиев, Славчо Шоколаров, Салиф Сисе, Емануел Току, Кевин Янсон, Мите Цикарски, Филип Филипов

Резерви: Янко Георгиев, Кристиан Добрев, Бисер Бонев, Благовест Данчев, Анвар Елионуси, Станислав Работов, Атанас Чернев

Треньор: Азрудин Валентич

Стадион: Тича - гр. Варна

Главен съдия: Никола Попов