Ботев Пловдив зарадва Зингаревич и феновете с успешно начало на сезона /репортаж и снимки/

24 Юли 2021 17:37

Отборът на Ботев Пловдив започна с победа сезон 2021/2022. Тимът на Азрудин Валентич изигра силна първа част и се справи с новака Пирин Благоевград с 2:1 в среща от 1-ия кръг на efbet Лига. Двубоят в Пловдив се игра пред погледа на новия собственик на Ботев Антон Зингаревич.

В 4-ата минута дойде първият удар към една от двете врати, когато Емануел Току стреля към вратата на гостите, но не затрудни Петър Петров.

В 18-ата минута Петър Занев направи сериозен пропуск. След удар, блокиран от бранител на Ботев Пловдив, топката падна на левия крак на Занев в наказателното поле, който обаче не я намери по най-добрия начин и стреля в аут.

Минута след това Ботев Пловдив поведе, а Па Конате отбеляза първия гол за ''жълто-черните'' през този сезон. Хубав пробив на Николай Минков по десния фланг завърши с центриране към втора греда, където Па Конате беше оставен непокрит. Той засече топката с глава, пращайки я в обратния ъгъл на вратата, като остави Петър Петров безпомощен.

''Жълто-черните'' организираха отлична атака в 25-ата минута, но не се стигна до нов гол. Малко по-късно Конате излезе очи в очи с Петров, но вратарят на Пирин направи блестящо спасяване.

В 36-ата минута Спас Георгиев беше намерен в наказателното поле на Ботев Пловдив. Той овладя, обърна се и стреля, но право в ръцете на Аргилашки.

Само секунди по-късно Георгиев отново беше активен в предни позиции, но шутира в обсега на вратаря на Ботев.

В 41-ата минута за пореден път се видяха големите проблеми в защита за Пирин, от които Ботев Пловдив се възползва за втори път. Атанас Илиев получи топката в центъра на терена и продължи с едно докосване към Маркиньос. Бразилецът изскочи зад линията на центъра и се устреми сам към вратата на гостите. Маркиньос беше безпощаден и разстреля Петър Петров - 2:0.

В 53-ата минута Георги Аргилашки спаси коварен удар с глава на Станислав Манолев, насочен точно под гредата.

Минута по-късно гостите от Благоевград намалиха своето изоставане. След разбъркване в наказателното поле и няколко блокирани удара Стилиян Николов успя да промуши топката между купа от играчи и намали резултата - 2:1.

Отборът на Ботев Пловдив отговори веднага с нов сериозен пропуск, когато Маркиньос засече центриране на Николай Минков с глава, но Петър Петров блокира удара с плонж. Топката беше атакувана от Па Конате, а след това левият халф-бек на ''жълто-черните'' стреля, но пред топката застанаха защитник на Пирин и стражът на гостите. С дружни усилия те блокираха изстрела.

Станислав Манолев изпълни добър фаул в 76-ата минута. Той успя да прехвърли стената, но сантиметри го разминаха с гола.

Съставите на двата отбора:

Ботев Пловдив: Георги Аргилашки, Па Конате, Виктор Генев, Дилас Мартенс, Маркиньос, Атанас Илиев, Емануел Току, Николай Минков, Реда Рабей, Станислав Работов, Филип Филипов

Резерви: Хидайет Ханкич, Самюел Супрайен, Марио Младеновски, Тодор Неделев, Антоан Жилбер Бароан, Кевин Янсон, Мите Цикарски

Треньор: Азрудин Валентич

Пирин Благоевград: Петър Петров, Антон Карачанаков, Красимир Станоев, Николай Бодуров, Орлин Старокин, Петър Занев, Преслав Йорданов, Светослав Дяков, Спас Георгиев, Станислав Манолев, Стилиян Николов

Резерви: Димитър Шейтанов, Венцислав Бенгюзов, Гурам Гощелиани, Конър Хендерсън, Мохамед Брахими, Станислав Костов, Юлиян Попев

Треньор: Уорън Фийни

Начален час: 18:45

Стадион: Коматево - гр. Пловдив