Лудогорец обърна Ботев в Пловдив, втора поредна загуба за ''канарчетата'' (снимки и репортаж)

25 Окт 2021 17:20

Лудогорец пречупи Ботев (Пловдив) в среща от 12-ия кръг на efbet Лига. Шампионите обърнаха „канарчетата“ и спечелиха с 3:1 гостуването си в Коматево. Първо Тодор Неделев (4) изведе домакините напред, а Алекс Сантана (25) изравни. През втората част Пиерос Сотириу (55) направи обрата за "орлите" пълен. Малко по-късно Дилан Мертенс (59) от състава на Ботев получи червен картон и остави тима си с човек по-малко. Въпреки това Ботев имаше възможности да стигне до точката. В последната минута на редовното време Джорджан Икоко (90) оформи крайния резултат. Двубоят противопостави третия и първия във временното класиране на шампионата, като Лудогорец дръпна пред втория ЦСКА-София с четири точки. „Червените“ обаче са с мач по-малко.

Още във втората минута на мача Мавис Чибота проби през центъра, след което стреля, но встрани от вратата. Ботев отговори веднага с добра атака, при която Неделев намери Маркиньос. Бразилецът проби през левия фланг, но ударът му излезе в аут.

В 4-ата минута Ботев поведе в резултата. След грешка при изнасянето топката достигна до Реда Рабей, който подаде в наказателното поле, Мартиньос се размина, но тя попадна на крака на Тодор Неделев, който с мощен удар я прати в мрежата на Кристиан Кахлина.

Две минути след попадението Кирил Десподов бе изведен зад гърба на отбраната, но останал очи в очи с Георги Аргилашки стреля над вратата. В 11-ата минута Мавис Чибота изведе Кирил Десподов в наказателното поле. Българският национал финтира Кевин Янсон и стреля към вратата, след което отново вратарят на домакините решително отрази.

В 20-ата минута Маркиньос влезе в наказателното поле, завъртя се, след което извади топката назад към Неделев. Халфът стреля силно, но Кахлина закова кълбото в ръцете си.

В 25-ата минута Лудогорец изравни чрез Алекс Сантана и безумна грешка на Аргилашки. Полузащитникът на "орлите" проби през центъра, а никой не го срещна, за да предотврати опасността. От далечно разстояние той стреля с левия си крак, насочвайки топката в горния десен ъгъл на вратата зад Аргилашки. Вратарят сякаш помисли, че топката излиза в аут и не помръна, но вместо това тя се оплете в мрежата му.

Шампионите бяха много близо до пълен обрат в срещата в 27-ата минута. Мавис Чибота нахлу в пеналта на домакините и върна топката към точката за изпълнение на дузпа. Там Сотириу се размина, но Доминик Янков стреля силно в напречната греда.

В 34-ата минута отново Кристиан Кахлина трябваше да се намесва, след като Дилан Мертенс с далечен изстрел го затрудни. Малко след това Емануел Току проби в половината на гостите и стреля от дистанция, но топката премина над вратата. Ботев отново застраши вратата на "орлите", след като Маркиньос намери Дилан Мертенс в наказателното поле, но последвалият изстрел на халфа премина над вратата. Пет минути преди края на първото полувреме Мавис Чибота проби отлично и подаде към Кирил Десподов в наказателното поле. Капитанът на разградчани нанесе мигновено изстрел, но прати топката над напречната греда. В 42-ата минута "жълто-черните" имаха отлична възможност отново да поведат в резултата. Реда Рабей центрира в наказателното поле около точката за изпълнение на дузпа, където Дилн Мертенс стреля от въздуха, пращайки топката много близо до десния страничен стълб.

В началото на втората част домакините бяха много близо до втори гол. Реда Рабей получи отлично подаване в наказателното поле и стреля силно, но топката срещна лявата греда на Кахлина. След това Тодор Неделев опита удар, който обаче мина покрай вратата.

Лудогорец стигна до втори гол в 55-ата минута. Мавис Чибота намери по много добър начин Пиерос Сотириу на другото крило. Кипърецът овладя топката и я прати в мрежата на Аргилашки. Ситуацията бе разгледана с ВАР заради съмнения за засада на Чибота, но се оказа, че такава няма и голът е редовен.

Секунди по-късно Ботев Пловдив остана с човек по-малко, след като Дилан Мертенс бе изгонен за втори жълт картон.

В следвщите минути разградчани притиснаха съперника си и в 65-ата минута Мавис Чибота технично подаде към Кирил Десподов, който стреля отблизо, но капитанът на "орлите" прати топката много встрани от вратата. Две минути по-късно Тодор Неделев принуди Кристиан Кахлина максимално да се разпъне и да отрази великолепен изстрел в десния ъгъл, избивайки в ъглов удар.

В 83-ата минута домакините поискаха дузпа за игра с ръка на Игор Пластун след подаване на Маркиньос, но такава не последва, след като защитникът на разградчани докосна топката с крака си.

Дълбоко в добавеното време на двубоя Жордан Икоко бе изведен в половината на домакините, след което напредна и с красир изстрел реализира в далечния ъгъл.

Съставите на двата отбора:

Ботев Пловдив: Георги Аргилашки, Па Конате, Виктор Генев, Дилан Мартенс, Маркиньос, Тодор Неделев, Емануел Току, Николай Минков, Самюел Супрайен, Реда Рабей, Кевин Янсон

Резерви: Хидайет Ханкич, Антоан Бароан, Димитър Тонев, Станислав Работов, Мите Цикарски, Атанас Чернев, Филип Филипов

Треньор: Азрудин Валентич

Лудогорец: Кристиан Кахлина, Неусиано де Жезус Гусмао, Алекс Сантана, Жоаким Араужо, Кирил Десподов, Мавис Чибота, Пиерос Сотириу, Джордан Икоко, Игор Пластун, Жосуе Умберто, Доминик Янков

Резерви: Серджио Падт, Георги Терзиев, Шакил Пинас, Елвис Ману, Мануел Луис да Силва Кафумана, Стефан Баджи, Бернард Текпетей

Треньор: Станислав Генчев

Начало: 18:30 часа

Стадион: Коматево - гр. Пловдив