Ботев смаза Локомотив Сф в ''Надежда'' (ВИДЕО)

21 Апр 2024 16:44

Отборът на Ботев (Пловдив) се наложи категорично над Локомотив (София) с 4:0 като гост. Двата тима премериха сили в двубой от 30-ия кръг на efbet Лига.

Със спечелените три точки "канарчетата" изпревариха ЦСКА 1948 с една точка и влизат в плейофите като седми в класирането. Локомотив София остава с 26 точки на 14-ото място - позицията за бараж за място в елита.

Мачът започна с натиск на гостите. След 4 минути игра. Джеймс Етоо пусна извеждащ пас за Самуел Акере. Бруно Франко и Александър Любенов не се разбраха, което позволи на нигериеца да отправи удар, който обаче мина опасно покрай вратата. В шестата минута Мохамед Брахими излезе на добра позиция след пас на Дилан Мертенс, но прати топката покрай целта. Четвърт час след началото Йонас Там стреля с глава след центриране от корнер, Любенов не мръдна, но изстрелът на естонеца не намери очертанията на вратата. Хидайет Ханкич успя да избие удар на Симеон Мечев от свободен удар, а след това Карлос Франса стреля, но покрай вратата.

В ответната атака Ботев Пловдив поведе в резултата. Дилан Мертенс пусна към Константинос Балоянис, който върна към Уме Емануел, а нигериецът прати топката във вратата на Любенов за 0:1 в 19-ата минута.

В 28-ата минута гостите организираха скоростна атака, която завърши с много неточен удар на Самуел Акере. В 40-ата минута Кевин Маи удари с ръка в лицето Самуел Акере, но главният рефер Никола Попов му показа само жълт картон. Малко след това габонецът имаше страхотен шанс да изравни, след като Франса продължи топката след центриране от свободен удар, но от няколко метра стреля покрай вратата.

В 42-ата минута Ботев стигна до втори гол. Възпитаниците на Душан Керкез осъществиха страхотна атака, при която Самуел Акере изведе Уме Емануел сам срещу Александър Любенов, а нигериецът с хладнокръвен удар вкара за 0:2.

В 62-ата минута Мартин Секулич влезе на мястото на Самуел Акере. Нигериецът симулира контузия, за да може да забави времето, като по този начин принуди Никола Попов да му покаже жълт картон. Официалното предупреждение е пето за него и той ще бъде наказан за един мач.

В 65-ата минута Ботев Пловдив вкара третия си гол в срещата. Секулич се справи с двама играчи на Локо София и подаде към Мохамед Брахими, който намери с къс пас Дилан Мертенс, а нидерландецът вкара красив гол за 0:3.

Ботев Пловдив продължи с головете - в 68-ата минута Мертенес напредна с топка в крака и отбеляза още едно хубаво попадение за 0:4.

В 75-ата минута гостите можеше да вкарат пети гол. Джеймс Етоо проби през центъра и изведе Мохамед Брахими сам срещу вратаря. Фланговият нападател обаче прати топката покрай вратата. Малко след това Александър Любенов се намеси след удар на Мартин Секулич. В ответната атака Хидайет Ханкич трябваше да избива удар от далечна дистанция на Симеон Мечев.

Локомотив София: 24. Александър Любенов, 12. Бруно Франко, 4. Диме Димов, 13. Селсо Рапосо, 26. Красимир Милошев, 31. Красимир Станоев, 21. Антони Иванов, 16. Симеон Мечев, 7. Кевин Маи, 45. Димитър Митков, 11. Карлос Франса

Резерви: 88. Жарко Истатков, 15. Лука Иванов, 22. Ивайло Найденов, 9. Калоян Кръстев, 93. Стефан Ламбезе, 98. Стив Траоре, 17. Теодор Иванов, 8. Бойчо Величков, 5. Даниел Ками

Треньор: Данило Дончич

Ботев Пловдив: 1. Хидайет Ханкич, 5. Йонас Там, 6. Дилан Мертенс, 7. Мохамед Брахими, 15. Джеймс Етоо, 16. Самюел Акере, 17. Николай Минков, 19. Антоан Конте, 20. Антонио Перера, 31. Уме Емануел, 38. Константинос Балоянис

Резерви: 32. Матвей Игонен, 4. Ехидже Укаки, 9. Мартин Секулич, 14. Фаустас Степонавичус, 18. Димитър Папазов, 28. Янис Карабельов, 30. Лъчезар Балтанов, 40. Кристиан Нвачукву, 42. Ивайло Видев

Треньор: Душан Керкез