Трета поредна победа за Марица

11 Авг 2019 10:58

“Марица” победи с 2:0 “Свиленград” в мач от 2 кръг на Трета лига - Югоизточна група, игран в събота на стадиона в “Кършияка”. Домакинството бе първо за “жълто-сините” през новия сезон, а те постигнаха заслужен успех над “граничарите”, след като контролираха мача и създадоха повече голови възможности. Победата е втора поредна в шампионата и общо трета такава за тима воден от Борислав Караматев.

Срещата започна при температура от 34 градуса, което затрудни и двата отбора. Все пак “Марица” бе водещият отбор и още в 4-та минута Олджай Алиев можеше да открие, но топката премина встрани. В 7-та минута Тодор Тимонов поднесе своя специалитет от свободен удар и откри с прекрасно изпълнение. В 9-та минута страхотна атака на пловдивчани можеше да доведе до втори гол. Даниел Спасов се пребори за една топка и напредна в наказателното поле на противника, стреля, но вратаря Георгиев успя да избие. Последва комбинация между Олджай Алиев и Георги Георгиев, но последвалия удар бе блокиран. В 24-та минута състезател на гостите се измъкна между двама защитници на “Марица” и излезе сам срещу вратаря Илия Николов. Стражът отново показа класата си - излезе напред и отрази. В 33-та минута, след добра така, последваха няколко последователни удара към вратата на гостите, но Георгиев се справи. Гостите отвърнаха с две добри атаки, но ударите на Мариан Тонев и Пламен Иванов бяха разгадани от Илия Николов. Малко преди края на полувремето Йордан Пейчинов стреля от около 20 метра, но Георгиев не се затрудни.

И втората част се разви по подобен начин. “Марица” се стремеше към втори гол, а гостите използваха пространствата за да атакуват на свой ред. “Граничарите” заиграха по-твърдо, а съдията Манолов пропусна два удара без топка срещу играчи на “Марица”. През втората част добре се включиха младите надежди Цецо Главчев, Иван Мицев и Мирослав Георгиев. В 58-та минута Милен Танчев стреля добре, но топката срещна напречната греда. Филип Сандов от гостите нанесе опасен удар, но за пореден път Илия Николов показа класата си. Сандов опита нов удар малко по-късно, но той бе неточен. При поредното си нарушение, за втори жълт картон бе изгонен Григор Георгиев, който удари с лакет Джунейт Узунов, след като бе надигран. В 88-та минута при една от бързите атаки на “Марица” по фланга, последва остро центриране. Миг преди влезлият преди малко Мирослав Георгиев да засече това направи защитникът на “Свиленград” Тодор Тодоров, а топката влезе неспасяемо във вратата на неговия отбор. В продължението на мача Мариян Тонев стреля опасно, но безгрешния Илия Николов изби в корнер.

Така “Марица” записа втори шампионатен успех и трети пореден от началото на сезона. И в първия мач на пловдивска земя през новия сезон съдиите показаха, че синдромът от предишните сезони остава - ненавременното санкциониране на груби прояви от страна на рефера Манолов “вкара” мача в нежелана посока. Жертва на всичко това стана Мартин Анастасов, който се наложи да бъде заменен принудително.

В следващия кръг “Марица” гостува на ОФК “Карнобат”. Мачът е следващата събота от 18 часа. Преди това, в сряда, “жълто-сините” гостуват на “Борислав” (Първомай) в мач от 2 кръг на областния етап в турнира за “Купата на България”.

МАРИЦА: Илия Николов, Даниел Спасов, Димитър Мичков, Джунейт Узунов, Димитър Аврамов, Йордан Пейчинов, Мартин Анастасов (Иван Мицев), Милен Танчев, Тодор Тимонов, Олджай Алиев (Цецо Главчев), Георги Георгиев (Мирослав Георгиев). РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Георги Иванов, Мариян Бончев, Денис Палков.

СВИЛЕНГРАД: Стилян Георгиев, Тодор Тодоров, Василен Марков, Чавдар Иванов, Даниел Добриков, Христо Зотев (Анастас Попов), Пламен Иванов, Димитър Панталеев, Христо Томов (Филип Сандов), Григор Георгиев, Мариан Тонев. РЕЗЕРВИ: Милен Вангелов, Костадин Желев, Марин Найденов.
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Олджай Алиев, Даниел Спасов (“Марица”); Димитър Панталеев, Мариан Тонев, Григор Георгиев - 2
ЧЕРВЕН КАРТОН: Григор Георгиев
Съдийски състав: ГС: Цветозар Манолов; АС: Стефан Димитров и Иван Жечев и тримата от Бургас; 4-ти съдия: Камена Георгиева - Пловдив; Делегат: Валентин Пеев - Бургас