Локомотив едвам взе точка от последния /видео/

01 Дек 2018 14:22

Локомотив се издъни преди пловдивското дерби с Ботев като не успя да победи последният в класирането в Първа лига Верея като гост и завърши 2:2.

В 9-та минута Верея откри резултата, Мечев и Дино Мартинович направиха двойно, а бившият играч на Локомотив Мартинов с хубав удар реализира за 1:0. След като вкара словенецът не се зарадва.

В 28-та минута след разбъркване в наказателното поле на Верея Ален Ожболт овладя топката и със силен удар преодоля Георгиев като изравни резултата - 1:1.

В 32-та минута Верея отново излезе напред в резултата. Вушурович намери отлично Здравко Илиев в близост до точката за изпълнение на дузпа и капитанът на старозагорци с прецизен удар направи 2:1.

В 75-та минута хубав пробив на Посинкович завърши с потаване по тревата към Димитър Илиев, който засече и изравни резултата - 2:2.

В класирането Локомотив е осми с 22 точки, а Верея е на дъното с пет.

Във вторник Локомотив приема Ботев в Пловдивското дерби.

Верея: Георги Георгиев, Здравко Илиев, Денис Василиев (Теофилос Коурупис 52 мин.), Томаш Косут, Иво Иванов, Симеон Мечев, Ндомбу Александър, Емил Йоргенсен, Милан Вушорович (Денислав Станчев 89 мин.), Дино Мартинович (Бедри Рюстемов 89 мин.), Годердзи Мачадзе

Локомотив: Мартин Луков, Йосип Томашевич (Мустафа Абдулахи 82 мин.), Стивън Езе, Асен Георгиев, Абделхаким Буна, Игор Банович (Янко Ангелов 70 мин.), Парвизджон Умарбаев (Елитон 61 мин.), Ален Ожболт, Димитър Илиев, Вилим Посинкович, Бирсент Карагарен