Локомотив Пд разби Берое и помогна на Ботев

02 Мар 2019 17:00

Локомотив Пловдив направи услуга на градския съперник Ботев, след като разби Берое с 4:1 на Лаута в мач от XXIV кръг на Първа лига. Успехът на смърфовете не позволи на заралии да изместят „канарчетата“ от четвъртата позиция във временното класиране.

„Черно-белите“ стигнаха до дебютната си победа през годината и първа домакинска такава срещу старозагорци от 2013-а насам, осъществявайки пълен обрат на „Лаута“.

Те започнаха по-силно мача, въпреки че не бяха подкрепяни от верните си фенове, които бойкотираха срещата и не бяха на стадиона в знак на протест срещу ръководството.

Вместо тях на трибуна „Бесика“ имаше транспарант с надпис „Срам сте!“, а на централната трибуна бе разпънат друг с нецензурни думи към собственика Христо Крушарски.

В 23-ата минута Берое поведе в резултата, когато Иван Бандаловски намери с чудесен пас Рубен Бригидо пред ъгъла на малкото наказателно поле и оттам португалецът вкара своя втори гол през сезона – 0:1.

Радостта на гостите обаче бе кратка и продължи едва девет минути, тъй като в 32-ата Димитър Везалов изравни.

В 33-ата минута Карлос Охене получи директен червен картон заради удар без топка, а малко по-късно Локомотив се възползва от численото си предимство и стигна до пълен обрат.

В 39-ата минута зимното попълнение на „смърфовете“ Един Бахтич получи майсторски пас от Димитър Илиев, овладя на гърди и после с мощен удар от малък ъгъл реализира първия си гол за Локомотив в дебюта си като титуляр – 2:1.

След паузата Локомотив стигна до трето попадение в 64-ата минута, което бе дело на капитана Димитър Илиев. Той осъществи самостоятелен пробив през центъра и с диагонален изстрел в далечния долен ъгъл вкара за 3:1.

Десет минути преди края Ален Ожболт оформи крайното 4:1, засичайки с глава центриране на Момчил Цветанов.

Така Берое остана с 42 точки, на една от четвъртия Ботев.