Локо би с 4:0 Септември в първия полуфинал и почти сигурно е на финал /снимки + видео/

16 Апр 2019 20:46

Локомотив е на 90 минути от класиране на финала в турнира за Купата на България! Локомотив победи днес в първия полуфинал от турнира като домакин Септември София с 4:0 и предреши крайния победител в полуфинала. Реваншът е следващата седмица в София.

В 4-та минута Един Бахтич стреля от дистанция, но Галев успя да улови.

В 12-та минута Септември изпусна много чисто положение, след като Асен Чандъров се озова на стрелкова позиция и стреля, но Луков успя да избие.

В ответната атака Локомотив получи дузпа, след като капитанът Димитър Илиев беше фаулиран от Фабиано Алвеш в наказателното поле и съдията Станислав Тодоров отсъди дузпа, която беше реализирана от Димитър Илиев- 1:0.

В 18-та минута Стивън Езе вкара втори гол за Локомотив! Един Бахтич центрира в наказателното поле и Стивън Езе от точката на дузпата успя да засече топката във врата и я прати в мрежата на Септември за втори път - 2:0.

В 21-та минута Суад Сахити напредна, влезна в наказателното поле и стреля като Луков успя да спаси, а топката отново попадна при Сахити, който отново отправи удар, но Луков отново успя да спаси.

В 28-та минута Локомотив вкара и трети гол, след хубава комбинация. Димитър Илиев подаде към Един Бахтич, който пусна по тревата към Аралица, който пропусна за Момчил Цветанов и той реализира за 3:0.

В 31-та минута Аралица се опита да прехвърли Галев, но не успя и топката премина в аут.

В добавеното време на първата част Асен Чандъров отправи опасен удар, който обаче мина покрай вратата на Луков.

В 55-та минута Чандъров стреля опасно с глава, но Луков успя да избие в корнер.

В 87-та минута Игор Банович със силен шут от границата на наказателното поле прониза Галев за крайното 4:0.

Реваншът е следващият вторник от 19:00ч. на националния стадион "Васил Левски".

В петък Локомотив гостува на Дунав в четвърта среща от втората осмица.

Локомотив: Мартин Луков, Абделхаким Буна, Димитър Везалов, Стивън Езе, Милош Петрович, Игор Банович, Янко Ангелов (Парвизджон Умарбаев 73 мин.), Един Бахтич (Ален Ожболт 68 мин.), Момчил Цветанов, Анте Аралица (Асен Георгиев 86 мин.), Димитър Илиев

Септември: Валентин Галев, Дарко Глишич (Владимир Николов 85 мин.), Александър Дюлгеров, Здравко Димитров, Георги Стоичков, Фабиано Алвеш, Александру Бенга, Суад Сахити (Матео Стаматов 75 мин.), Асен Чандъров, Борис Галчев, Илия Димитров (Кристофър Мандианго 65 мин.)