Преди финала за Купата: Локо приключи сезона в Първа лига след поражение от Етър /видео/

10 Май 2019 18:58

Локомотив загуби гостуването си с 0:1 от Етър в реванша от баражите за Лига Европа. Така тимът приключи сезона в Първа лига и вече мисли само за финала за Купата срещу Ботев в сряда - 15 май.

През първата част Момчил Цветанов стреля, но Христо Иванов спаси в 21-та минута.

В 63-та минута Етър вкара, след като след рикошет в Румен Руменов топката се озова в Крум Стоянов, който навлезе в наказателното поле и със силен удар вкара единствения гол в мача.

Последваха точни удари на Батрович и Руменов, които бяха спасени от Иванов.

Така с общ резултат 3:0 Етър отстрани Локомотив и очаква победителя от Славия и Ботев Враца в следващия етап от квалификациите за Лига Европа. Локомотив пък приключи участието си в Първа лига за този сезон.

За Локомотив предстои финалът за Купата на България на 15 май срещу Ботев от 19:00ч. на националния стадион в София.

Етър: Христо Иванов, Артьом Артюнин, Венцислав Василев, Пламен Гълъбов, Крум Стоянов, Георги Сърмов (Яни Пехливанов 46 мин.), Никола Колев, Румен Руменов, Велко Батрович (Милчо Ангелов 76 мин.), Даниел Младенов (Иван Стоянов 71 мин.), Флорент Боджадж

Локомотив: Илко Пиргов, Асен Георгиев, Уирис Оливейра, Лукас Масоеро, Янко Ангелов, Игор Банович (Анте Аралица 53 мин.), Елитон Торета, Момчил Цветанов, Парвизджон Умарбаев, Абделхаким Буна (Бирсент Карагарен 64 мин.), Ален Ожболт (Никола Марич 69 мин.)