Димитър Илиев: Историческа победа, но нека не изпадаме в еуфория /видео/

26 Юли 2019 00:02

Героят за Локомотив Димитър Илиев коментира победата над Спартак Търнава.

"Страхотно се чувствам. Това беше исторически мач, страхотна еуфория, но не трябва да празнуваме предварително, защото не сме се класирали за следващия кръг. Трябва да подходим много сериозно и не трябва да изпадаме в еуфория. Трябва да отидем в Словакия с мисълта да вкараме задължително гол. Аз искам и 6:0 да бием, но всичко зависи от нас. В Търнава ще е много тежко, имахме късмет, че в първите 15 минути не ни вкараха гол. Смятам, че имаше и трета дузпа, но и две стигат. Изключително ценна победа - на връх рождения ден, първи исторически мач в европейските клубни турнири на Лаута, страхотна публика и атмосфера, но пак казвам нека да не изпадаме в еуфория, защото сме виждали много обрати и с много по-големи отбори. Те ще атакуват от първата минута, ние сме по-класни от Радник Биелина, но няма да е лесно и да излезем с мисълта да атакуваме като днес. Трябва да търсим гол, за да прекършим техния устрем. В Европа няма какво да губиш, никой не очаква нищо от теб, но ние показахме, че можем да играем хубав футбол."