Спартак Търнава загуби тежко от Жилина преди мача с Локомотив

29 Юли 2019 10:37

Съперникът на Локомотив (Пловдив) във втория предварителен кръг на Лига Европа Спартак Търнава допусна тежка загуба като гост на Жилина в местното първенство. Пред 3254 зрители Спартак загуби с 2:4, като беше надигран от своя съперник. Все пак тимът от Търнава излезе с част от резервите, като петима от титулярите от мача с Локомотив на “Лаута” не започнаха от първата минута.

Кристиан Вало откри в 16-ата минута. Мартин Кралик удвои преди почивката. След паузата Спартак върна един гол чрез Богдан Митреа в 52-ата, но в 69-ата Филип Балай вкара за 3:1, а Ян Бернат добави още един на сметката на Жилина. В 88-ата минута Митреа от дузпа оформи крайния резултат. Локомотив спечели първата среща с 2:0, а президентът на клуба Христо Крушарски изрази оптимизъм за реванша, като прогнозира резултат 4:0 за своя тим.