Локо продължава с победите и е в топ 3 /снимки + видео/

19 Авг 2019 22:06

Локомотив победи с 3:1 след обрат Дунав в последна среща от шестия кръг в efbet Лига. Стефан Христов шокира домакините с гол в началните минути, но с голове на Димитър Илиев и Бирсент Карагарен тимът направи пълен обрат още на полувремето. През втората част Димитър Илиев оформи крайното 3:1.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на баскетболната легенда Пенка Стоянова, която си отиде от този свят в петък.

В 9-та минута Дунав откри резултата чрез Стефан Христов. Ивайло Лазаров изведе чудесно нападателя на стрелкова позиция и той не сгреши с удар от около 13 метра по земята - 0:1.

В 18-та минута силен удар на Стефан Христов беше спасен от Луков.

В 26-та минута Локомотив стигна до дузпа, след като Мартин Ковачев фаулира в наказателното поле Бирсент Карагарен. Зад топката застана Димитър Илиев и той изравни резултата - 1:1.

В 42-та минута след центриране от корнер Ахмед Ахмедов игра с глава, а Луков успя атрактивно с една ръка да спаси попадение във вратата си.

В 43-та минута удар на Езе от дистанция беше уловен от Макенджиев.

В последната минута от добавеното триминутно продължение на първата част Локомотив направи пълен обрат. Бирсент Карагарен засече с плонж центриране в наказателното поле на Ожболт, което беше продължено от Йосип Томашевич 2:1.

В 56-та минута след страхотна самостоятелна акция Димитър Илиев отбеляза много красив гол за 3:1.

С победата Локомотив събра 13 точки и се изравни с втория Левски. Дунав е девети с 6.

Следващата събота Локомотив гостува Левски.

Локомотив: Мартин Луков, Милош Петрович, Стивън Езе, Давид Малембана, Йосип Томашевич, Петър Витанов, Парвизджон Умарбаев, Димитър Илиев (Един Бахтич 87 мин.), Ален Ожболт, Бирсент Карагарен, Анте Аралица (Георги Илиев 74 мин.)

Дунав: Благой Макенджиев, Росен Колев, Мартин Ковачев, Михаил Милчев, Александър Исаевски, Диян Димов (Иван Селеменев 70 мин.), Самир Аясс (Фернандо Кавалканте 84 мин.), Ивайло Лазаров, Мартин Костадинов, Стефан Христов (Свилен Щерев 63 мин.), Ахмед Ахмедов