Локомотив и Ботев разделиха точките в 109-тото дерби на Пловдив /снимки + видео/

31 Авг 2019 19:58

Локомотив (Пловдив) и Ботев (Пловдив) завършиха наравно 1:1 в първото пловдивско дерби за сезона в efbet Лига. В мач от 8-ия кръг на родния шампионат двата отбора изиграха интересна среща, в която не липсваха интересните ситуации, като освен двата гола, в мача зрителите станаха свидетели и на греда.

Ботев откриха първи резултата още в 8-та минута чрез Лазар Марин, но малко след почивката Стивън Езе оформи крайния резултат.Ботев игра без част от най-добрите си футболисти, тъй като с контузии са звездите на тима Тодор Неделев и Антонио Вутов, а младият Кристиан Добрев бе продаден през седмицата на Порто.

Срещата на стадион "Локомотив" започна отлично за гостите и още в 8-та минута те смълчаха трибуните. Перван успя да изведе с едно докосване Лазар Марин, който с хубав удар от въздуха матира Луков за 0:1.

След 20 минути игра Локо (Пловдив) вдигна темпото и примката около наказателното поле на Ботев се затягаше все повече, но без резултат.

Малко преди почивката Димитър Илиев имаше претенции за нарушение срещу него в наказателното поле на гостите, а веднага след това Цветанов отправи слаб удар от много добра позиция.

След почивката изравнителният гол все пак дойде. Умарбаев пусна отличен пас към Стивън Езе и футболистът на "смърфовете" от малък ъгъл изравни.

Точно след час игра Ожболт имаше отличен шанс да направи пълен обрат в мача, но ефектното му изпълнение с пета беше спасено от Георгиев.

В 81-та минута Ботев се размина на сантиметри от успеха, след като Пиргов надскочи съперник в наказателното поле на Локомотив и стреля добре с глава, но топката се отби от напречната греда!

Така двата отбора поделиха точките, като Локомотив (Пловдив) събра вече 14 на третото място, докато Ботев е девети със същия брой точки.

Стартови състави:

Локомотив (Пловдив): Луков, Петрович, Езе, Томашевич, Витанов, Умарбаев, Цветанов, Карагерен, Илиев, Ожболт, Аралица

Ботев (Пловдив): Георгиев, Клустър, Пиргов, Димитров, Еберт Кардосо, Балтанов, Терзиев, Перван, Марин, Тонев, Фернандо Виана