Локо стана втори в исторически мач и нова победи /снимки+видео/

29 Окт 2019 17:45

Локомотив победи минимално Черно море с 1:0 и продължава да води сериозно на третото място срещу ЦСКА. Единственото попадение реализира Димитър Илиев в 14-та минута. Успехът беше шести пореден за Локомотив.

Двубоят беше изгледан от кандидата за кмет на Пловдив на ГЕРБ Здравко Димитров и националния селекционер Георги Дерменджиев.

Двубоят беше исторически, защото Георги Илиев стана играчът с най-много мачове в елита - 455, той задмина Марин Бакалов, който остана с 454. Иначе преди двубоя се проведе официалното награждаване на Илиев.

В 8-та минута Малембана засече центриране с глава, но ударът му беше спасен с една ръка от вратаря на гостите Митрович.

В 14-та минута Локомотив откри резултата със страхотен гол на Димитър Илиев. Илиев получи топката проби в наказателното поле и със страхонен удар по диагонал реализира - 1:0.

На полувремето Умарбаев беше награден от кандидата за кмет на Пловдив на ГЕРБ Здравко Димитров по случай мач номер 100 в елита.

В 53-та минута неточен удар на Иса премина над вратата, а след това Дани Кики пробва изстрел от фаул, но той беше спасен от Луков.

В 62-та минута Милош Петрович беше изгонен след втори жълт картон и Локомотив доигра двубоя с 10 човека.

В 86-та минута след центриране на Бахтич Ожболт засече с глава, но вратарят на Черно море успя да спаси.

В първата минута от добавеното време Мартин Минчев стреля, но Луков успя да спаси изстрела му.

С успеха Локомотив събра 32 точки и остана поне със седем точки аванс пред ЦСКА. Като авансът може и да стане по-голям, ако ЦСКА сбърка при гостуването си на Етър. Черно море е пети с 21.

Следващият вторник Локомотив гостува на Славия в среща 15-ия кръг в елита.

Локомотив: Мартин Луков, Милош Петрович, Давид Малембана, Стивън Езе, Динис Алмейда, Парвизджон Умарбаев (Петър Витанов 63 мин.), Георги Илиев (Един Бахтич 75 мин.), Бирсент Карагарен, Момчил Цветанов, Ален Ожболт (Ален Ожболт 88 мин.), Димитър Илиев

Черно море: Миодраг Митрович, Виктор Попов (Лъчезар Йорданов 85 мин.), Даниел Димов, Димитриос Хантакиас, Цветомир Панов, Емил Янчев (Илиян Илиев 70 мин.), Васил Панайотов, Мартин Минчев, Дани Кики, Родриго Енрике, Исмаил Иса