Локомотив Пд - ЦСКА 0:0, пловдивчани без 11 играчи

09 Юли 2020 20:57

Локомотив (Пловдив) посреща ЦСКА в последния мач от 30-ия кръг на Първа Лига. Срещата е от изключителна важност за "армейците", които при евентуална победа ще си осигурят на теория минимум бараж за Лига Европа.

Първата опасност стана факт още в 62-ата секунда, когато Алмейда върна лошо с глава назад, Соу овладя топката и шутира от границата на наказателното поле, но Луков улови. Локо отговори с удар на Салинас по земя в 11-ата минута, който профуча покрай лявата греда на Бусато.

В 20-ата минута Тиаго изстреля снаряд от 19-20 метра, който намери напречната греда, след което се отби в гърба на Луков, но в крайна сметка стражът на домакините успя да хване топката преди тя да премине голлинията.

В 28-ата минута Лукас Салинас овладя около центъра на терена, стигна с дрибъл до границата на наказателното поле и шутира по земя, а Бусато изби в корнер. Нападателят на смърфовете обстрелва вратата на гостите и осем минути по-късно, но ударът му от фаул излезе в аут.

Домакините вече отпуснаха педала на газта след спечелването на Купата и в последната седмица наблегнаха повече на празненствата. След новината, че техни футболисти са заразени с коронавирус прави шансовете им дори за точка минимални. По-последни данни болни са 11 играчи. Аут от групата за мача са капитанът Димитър Илиев, Павриз Умарбаев, Бирсент Карагерен, Момчил Цветанов, Анте Аралица, Милош Петрович и героят от финала за Купата - Илко Пиргов.

ЦСКА има да си връща за загубения с дузпи финал на България.

Срещата ще се играе без публика след решение на Областния кризисен щаб в Пловдив късно снощи.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛОКОМОТИВ ПД: 71. Мартин Луков, 5. Дейвид Малембана, 4. Акинсола Акиниеми, 25. Лукас Масоеро, 34. Петър Витанов, 15. Валентино Пулиезе, 50. Йосип Томашевич, 44. Николай Николаев, 16. Лукас Салинас, 23. Доминик Малонга, 61. Диниш Алмейда

ЦСКА: 13. Густаво Бусато, 3. Жеферсон, 10. Евандро, 11. Петър Занев, 15. Кристиян Малинов, 17. Енрике Рафаел, 18. Брадли Мазику, 20. Тиаго Родригез, 22. Али Соу, 26. Валентин Антов, 28. Пламен Гълъбов