Локо е в следващия кръг на Лига Европа /видео/

27 Авг 2020 22:48

Локомотив отстрани черногорския Искра Даниловград с 1:0 като гост в първия предварителен кръг на Лига Европа и продължава напред в турнира. Единственото попадение реализира Димитър Илиев от дузпа в 75-та минута.

През първата част Локомотим атакуваше, но така и не успя да стигне до чисто голово положение.

Домакините успяха да стигнат до такова в самия край на първата част, в която Мирое Йованович стреля получи се рикошет, но Луков успя да спаси.

След 60-та минута домакините натиснаха, първо Зоран Петрович не успя да вкара на метър пред голлинията на опразнената врата, а след това и Аджович отправи опасен удар, който беше избит от Луков.

В 75-та минута Лука Малашевич фаулира в наказателното поле Кристиан Илич. Въпреки, че Малашевич имаше жълт картон съдията не му даде втори жълт картон и той остана в игра. Зад топката застана капитана на Локомотив Димитър Илиев, който не сгреши от бялата точка и откри резултата - 0:1.

До края на двубоя домакините имаха единствено центрирани и нищо по-сериозно пред Луков, а Локомотив можеше да вкара и втори гол, но удар на Илиев в добавеното време преми над вратата.

Така Локомотив продължава във втория предварителен кръг на турнира и очаква следващия си съперник на 31 август, когато е жребият за следващия кръг.

Искра: Марко Кордич, Лука Малешевич, Милош Дринчич, Никола Кумбурович, Мирое Йованович, Алдин Аджович (Богдан Милич 79 мин.), Кохей Като, Ирфан Шахман, Балса Боричич (Милан Джуришич 82 мин.), Иван Вукович, Зоран Петрович (Владислав Рогошич 73 мин.)

Локомотив: Мартин Луков, Милош Петрович, Лукас Масоеро, Диниш Алмейда, Петър Витанов, Бирсент Карагарен, Лукас Салинас (Кристиан Илич 65 мин.), Парвиз Умарбаев (Николай Николаев 90 мин.), Момчил Цветанов, Димитър Илиев, Анте Аралица (Георги Минчев 73 мин.)